4 energetická místa v Praze a okolí

První říjnový víkend opět slibuje krásné počasí, a tak je toho potřeba využít. Pokud nevíte, kam na výlet, přinášíme Vám pár tipů, kde si nabijete baterky na celý podzim.

1. Emauzy

Emauzský klášter neboli klášter na Slovanech se nachází nedaleko Karlova náměstí v Praze. Místo, které Vás hned u vstupu oslní. Na první pohled se zdá nenápadný, ale kdo si k němu najde cestu, bude jej navštěvovat pravidelně. Klid a síla, kterou na Vás dýchá na chodbách je k nezaplacení. A stejně tak před chrámem. Tam se navíc můžete pokochat pohledem na Vltavu a okolí.

Takovou třešinkou je fakt, že je to jedna z mála budov, kde byla za II. světové války střecha zničena bombovým útokem. Při rekonstrukci pak ony věže nazvali čertovské. Bylo to z toho důvodu, že stavitelé nevěřili, že tato konstrukce vydrží a nepropadne se.

2. Vyšehrad

Chcete-li si procházku prodloužit, hned nedaleko Emauz se nachází Vyšehrad. Říká se, že každý kdo žije v Praze, by měl alespoň jednou týdně Vyšehrad navštívit. Historické hradiště skrývá mnoho tajemství a je opředeno spousty pověstmi. Jedno je však jisté – budete se zde cítit přímo božsky. Každé zákoutí Vyšehradu má své vlastní kouzlo a dá se tam tak prožít mnoho příjemných chvil.

3. Panenský Týnec

Jihozápadně od Prahy se nachází jedno z nejznámějších energetických míst – Panenský Týnec. Prostor nedokončeného chrámu ze 14. století léta přitahuje různé léčitelé, psychotroniky, terapeuty apod. Traduje se, že mezi zdmi ucítíte silnou energii, která má dokonce léčivé účinky. Zóny, které jsou měřitelné, tlumí deprese a přináší dobrou náladu, elán a radost ze života. Chcete-li se tedy pořádně naladit na pochmurnější část roku, není lepší moment, kdy vyrazit do Panenského Týnce.

4. Tetín

Už jen málo kdo ví, že Tetínské vyhlídky nedaleko Berouna v sobě rovněž skrývají pozitivní energii. Výhled je nezapomenutelný a klid, rovnováhu i jemnou radost, jež se ve Vás rozhostí, s chutí přivítáte. Ač už je zamračeno nebo sluníčko svítí o sto šest, na Tetíně Vám bude doslova blaženě. A pokud se chcete více protáhnout, doporučujeme procházku mezi skálami až ke korytu řeky. Jen si vezměte pevnější obuv – pár metrů je potřeba slézt po skalách pomocí schůdků a lana. Procházka však stojí za to.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Kalendář akcí
  Květen 2023
  Po Út St Čt So Ne
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
 • Odebírejte novinky
  .
 • Nejnovější příspěvky